Kalıcı Makyaj Eğitmeni

Kalıcı Makyaj

İpek Kirpik

İpek Kirpik uygulaması kişinin kendi kirpiklerinin tek tek ek yapılıp daha kalın, sık ve uzun görünmesini sağlayıp bakımlı görünmesini sağlayan bir uygulamadır..
Bu uygulamada, yaptırmak isteyen kişinin kirpik boyuna göre oluşturulacak kirpik uzunluğu ve yoğunluğu hesaplanır, en uygun şekilde tasarımı sağlanır.


Kalıcı Dudak

 • Düzensiz dudak çevresi düzeltilebilir.
 • Küçük dudaklar dolgun hatta sahip olabilir.
 • Yara izleri gizlenebilir.
 • Hat dışına taşan rujlara son verilebilir.

Kalıcı Eyeliner

 • Çekici ve net bakış yaratılabilir.
 • Küçük gözler daha büyük gösterilebilir.
 • Büyük gözler daha küçük gösterilebilir.
 • Yorgun görünümlü gözlere son verilebilir.

Kaş Tasarımı

 • Düşük kaşlar kaldırılabilir.
 • Bozuk kaş şekli düzeltilebilir.
 • Seyrek kaşlar kıl tekniği ile doldurulabilir.
 • Kaşta ki yarık kapatılabilir.
 • Tıbbi nedenler sebebi ile dökülmüş kaşlar yeniden tasarlanabilir.

Kirpik Perması

Kirpik perması, özel perma makaraları ile yapılan ve kirpiklere kavis kazandıran bir kirpik bakım işlemidir. Kirpik perması yaklaşık olarak 40-50 dakika sürmekte olup, kirpiğin uzunluğuna ve yapısına göre istenilen etkiyi oluşturur. Kirpikler vücudun en zor şekle giren tüyleri arasındadır. Bu nedenle perma yapılmaksızın istenilen kavise erişmesi bir hayli zor olabilmektedir. Kirpik perması kirpiklerin bir süre içinde kalıcı olarak kıvrık olmasını sağlayan kozmetik işlemdir.

Kirpik perması işleminde, kirpikleriniz uygun boyda bir kirpik bigudisine sarılarak uygun bir solüsyon uygulanır. İki ayrı solüsyon işlemi arasında kirpikleriniz hava ile temas etmeyecek şekilde maske ile korunur, bazı işlemlerde de ise gerek duyulmayabilir.

İşlemin uzman ellerde gerçekleştirilmesi son derece önemli olup evde mevcut şartlar altında veya uzman olmayan bir yerde yapılmamasına dikkat edilmelidir. Kirpik permasında kullanılan kimyasalların göze teması çok tehlikeli olmakla birlikte işlemin steril bir ortamda gerçekleşmesi gerekmektedir.


Kıl Tekniği

Kıl tekniği ile kaş şekillendirme; bayanların en korkulu rüyalarından biri de; şekilsiz görünen, bir türlü uzamayan, uzadığı zaman şekil vermekte zorlandığımız, yüz hatlarına uygun ve dış görüntüsünü bozmayacak şekilde kaş şekillendirmektir. Son zamanlarda yaygınlaşan ve neredeyse kadınların gözdesi haline gelen en son tekniklerden biri de kıl tekniği ile kalıcı kaş kontörü, kalıcı makyaj (mikropigmentasyon), kaş şekillendirmesi ya da başka bilinen bir ismiyle kaş dövmesi yapılmasıdır.

Uygulama tamamen doğal kıl efekti verilerek yapıldığı için kalıcı makyaj ile yapılan ya da kalıcı dövme ile yapılan kaş uygulamalarından çok daha doğal bir görüntüye kavuşturur.

Uygulama kesinlikle işinin profesyonelleri tarafından, steril ve hijyenik ortamlarda, uygulama salonları, estetik merkezleri yahut güzellik salonlarında yapılmalıdır. Aksi takdirde, yanlış yapılan bir uygulama, hatalı renk kullanımı, doğru şekil verilmemesi gibi durumlarda yüzünüzün doğallığı, bakışınız, size verdiği ifade tamamen ters bir etki yaratacaktır. Ve hiçbirimiz katı görünümlü, yüz tipimize, yaşımıza, cilt rengimize uymayacak bir görüntüye ve yüzümüzün en çok dikkat çeken ve yüz hatlarımıza anlam katan kaşlarımızın doğallığını bozmak ve kötü bir görüntüye sahip olmak istemeyiz.


Mikroblading

Mikroblading tekniği; Japon tekniği ile yapılan kaş şekillendirme metodudur. İğneler ile doğal kaşlara eşdeğer kıllar çizilerek deri altına boya enjekte edilir. Başarılı bir uygulama sonucunda doğal ve ayırt edilemez kaşlara sahip olunur.

Tek kullanımlık iğnelerle doğal kaş kılına özdeş kıllar çizerek derinin altına boya enjekte edilir. Sonuç son derece doğal ve kendi kaş kılından ayırt edilemez. Boyalar tamamen doğal bitki köklerinde ki pigmentten üretilmektedir. Kimyasal madde içermez, lisanslıdır.

Mikroblading tekniğinin kalıcılığı cilt yapısına ve cildin yağ oranına göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 1 yıldır. İşlemin hamilelere, şeker hastalığı bununanlara, kan pıhtılaşma, kanama rahatsızlığı olanlara ve psikolojik rahatsızlığı bulunanlara uygulanması tehlikeli olduğundan yapılması sakıncalıdır. Bu kriterlerin dışında kişiler ise yaptırmak istedikleri takdirde mutlaka profesyonel ve işin ehli bir uzmana yaptırmalıdır aksi takdirde geri dönüşü olmayan kalıcı sorunlar veya istenilmeyen sonuçlar söz konusu olabilir.


Mikropigmentasyon

Mikropigmentasyon uygulaması mikro ince uçlu ve tek kullanımlık bir iğne ile yapılıyor. Bitkisel ve mineral içerikli boya bu mikro iğnelerle deri altına uygulanıyor. Uygulama kendi kıl şeklinize göre doğal kıl efekti verilerek tek tek çizilerek yapılıyor. Bu sayede karşınızdan bakan biri bunun kendi kaşınız mı yoksa kalıcı makyaj mı olduğunu anlamıyor.

Kıl tekniği mikropigmentasyonu kimler yaptırmalı?

 1. Doğuştan kaş şekli seyrek olanlar
 2. Yanlış kaş alımlarına bağlı olarak kaşı küsmüş olanlar
 3. Daha kavisli ya da daha düz kaşlara sahip olmak isteyenler
 4. Kaşlarını kalınlaştırmak isteyenler
 5. Kaşlarında asimetri olan kişiler
 6. Rahatsızlık sonucu kaşları dökülenler (kemoterapi görenler doktor izni alarak)