Bizi Takip Edin:

 •  
 •  
 •  
Kişisel Bakım Kategorisinden

Cilt Bakımı


Cilt Yenileme, Dermopen, Karbon Peeling, Gençlik Aşısı, CC Glow & Leke Tedavisi

Ciltte var olan fakat zaman içinde kaybolan değerleri kazandırmak amacı ile ürünlerle yapılan bakımdır. Sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olmak istiyorsanız cildin ihtiyacı olanı cilde vermelisiniz.

Cilt bakımı yapılırken ilk önce cilt tipi bilinmeli ve ona uygun ürünler kullanılmalıdır. Cilt tipini anlamak için estetiysen den ya da doktorlardan yardım almalısınız.

Evde ya da güzellik merkezlerinde yapılan (profesyonel bakımlar ) size ilerleyen yaşlarda muhakkak ki geri dönecek ve cildinizdeki farklılıkları göreceksiniz. Yapılan bakımlar, kürler düzenli olarak yapıldığında kişi normal yaşından farklı bir görüntüye sahip olur bunun için cilt tipine uygun davranılmalıdır.

Karbon Peeling Uygulaması Nedir ?

Karbon Peeling, çok koyu renkli cilt tonuna sahip bireylerde de epilasyon uygulamasının yapılmasına imkan sağlayan lazer teknolojisi ile tedaviye adını veren karbon sıvısı beraberinde gerçekleştirilen ve leke tedavisi, gözenek küçültme, cilt sıkılaştırma benzeri cilt yenileyici işlemlerde kullanılan bir uygulamadır.

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır ?

Karbon Peeling uygulamasındaki ilk aşama temizlenen cildin karbon sıvı ile kaplanmasıdır. Lazer uygulamalarının mantığında önemli bir yere sahip olan kişinin ten rengi ile bağlantılı olarak ciltte bekletilen ve cilt tarafından emilen karbon sıvısı cilde tedaviye uygun rengi sağlar. Sonraki aşamada karbon sıvısı emilimini sağlamış olan cilt üzerinde uygun şiddeti belirlenmiş lazer atışları ile tarama gerçekleştirilir. Cilt altında yenileyici aktiviteyi başlatan uygulama ile kolajen sentezi tetiklenir, gözenekler sıkılaşır, ciltte elastikiyet ve parlaklık artar.

Karbon Peeling 'in Avantajları Nelerdir ?

 • Ciltte soyulma yapmadan dokuyu yeniler.
 • Ciltteki yağ ve nem dengesini düzenler.
 • Cilt lekelerinin tedavisinde en etkili yöntemlerden olan Karbon Peeling, cildin renk tonu dengesini düzenler ve parlaklık sağlar.
 • Diğer cilt uygulamalarının etkilerini arttırmaya katkı sağlar.
 • Karbon Peeling yaz aylarında da gerçekleştirilebilmektedir.

Karbon Peeling Acı Veren Bir Uygulama Mıdır ?

Lazer cihazlarında bulunan sistemlerin sayesinde uygulamada genellikle ağrı veya acı hissedilmediği belirtilmektedir. Uygulama sırasında bazı bireyler hissettikleri acıyı genel olarak “çok hafif bir batma" olarak ifade etmektedir.

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı, zamanla bireylerin cildinde oluşan deformasyonların, sarkmaların ve kırışıklıkların giderilmesi için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Temelinde cilde uygulanan " hyalüronik asit" vardır. En çok bebek cildinde bulunan "hyalüronik asit", cilde nem, parlaklık, esneklik ve canlılık sağlar. Cildin zamanla kaybettiği kolajenin de yapı taşı olmasıyla, cilde enjekte edildiğinde cildin nemli ve parlak kalmasını sağlar, diğer yandan kolajen üretimini tetikler, cildin sağlıklı ve sıkı kalmasına katkı sağlar. Bu uygulama, ciltte yarattığı “yenilenme" ve dokulardaki “geri dönüşüm" sebebiyle "gençlik aşısı" olarak bilinmektedir..

Gençlik Aşısı'nın Avantajları Nelerdir?

 • Özellikle güneşin zarar veren etkilerine maruz kalma, sigara ve alkol kullanımı gibi nedenlerden dolayı ciltte erkenden meydana gelen zararların tedavi edilmesi ve engellenmesinde etkili bir uygulamadır.
 • 20 yaşından itibaren tüm cilt tipleri için uygundur.Muayene koşulları içerisinde, lokaz anestezi ve uygulama dahil olmak üzere 1 saat içerisinde tamamlanabilen, pratik ve öğle molasında bile gerçekleştirilebilir bir yöntemdir.

CC GLOW [ Kalıcı Fondoten ]

BB Glow un ardından çıkarılan son tedavi yöntemidir. Ciltte oluşan ton farklılıklarının eşitlenmesinde ve leke tedavilerinde çok etkili bir yöntemdir. İyileştirici etkisi tek seansta bile fark edilir.

RANDEVU AL

İletişim


Batıkent Mah. Kürşat Tüzmen Bulv. 15 Nolu Sk. No:6 İbrahimli / GAZİANTEP


03429993750 / 05324239139
info@pinarkutlar.com
Pınar Kutlar Kalıcı Makyaj Stüdyosu

Daima Hizmet Kalitemizi Artırmak İçin Çalışıyoruz

Çalışma Saatlerimiz


 •  Hafta İçi 

    08:30 - 19:00

 •  Hafta Sonu 

    09:00 - 18:00


Bültenimize kayıt olarak tüm kampanya, duyuru ve etkinliklerden önceden haberdar olabilirsiniz.

Bülten Üyeliği