Kalıcı Makyaj Eğitmeni
18 Mayıs 2022

Gençlik Aşısı ile Yaşlanmaya Son !

Gençlik aşısı, zamanla bireylerin cildinde oluşan deformasyonların, sarkmaların ve kırışıklıkların giderilmesi için uygulanan bir tedavi yöntemidir.


Temelinde cilde uygulanan " hyalüronik asit" vardır. En çok bebek cildinde bulunan "hyalüronik asit", cilde nem, parlaklık, esneklik ve canlılık sağlar. Cildin zamanla kaybettiği kolajenin de yapı taşı olmasıyla, cilde enjekte edildiğinde cildin nemli ve parlak kalmasını sağlar, diğer yandan kolajen üretimini tetikler, cildin sağlıklı ve sıkı kalmasına katkı sağlar. Bu uygulama, ciltte yarattığı “yenilenme" ve dokulardaki “geri dönüşüm" sebebiyle "gençlik aşısı" olarak bilinmektedir..

Gençlik Aşısı'nın Avantajları Nelerdir?

  • Özellikle güneşin zarar veren etkilerine maruz kalma, sigara ve alkol kullanımı gibi nedenlerden dolayı ciltte erkenden meydana gelen zararların tedavi edilmesi ve engellenmesinde etkili bir uygulamadır.
  • 20 yaşından itibaren tüm cilt tipleri için uygundur.Muayene koşulları içerisinde, lokaz anestezi ve uygulama dahil olmak üzere 1 saat içerisinde tamamlanabilen, pratik ve öğle molasında bile gerçekleştirilebilir bir yöntemdir.